MALBORK

Malbork jest szczególnie lubianym przez turystów celem wycieczek, nie tylko ze względu na słynne gotyckie zabytki, ale również ze względu na malownicze okolice nad Nogatem oferujące zwiedzającym rejsy widokowe statkiem, tramwajem wodnym, lub gondolą.

Najważniejszą atrakcją turystyczną jest niewątpliwie średniowieczny zamek w Malborku. Jest to największa gotycka twierdza Europy. Znajduje się tu sporo ciekawych wystaw, w tym też największa na świecie kolekcja maszyn oblężniczych. Szczególnie warte obejrzenia są tu zwieńczona pelikanem studnia na dziedzińcu, dawny skarbiec, czy też ogromne gdanisko do którego drogę wskazują... ogony diabełków. Duże wrażenie robią również znajdujące się przed murem południowym rzeźby czterech wielkich mistrzów.

Dla osób chcących mocniej poczuć atmosferę średniowiecza polecamy przyjazd do Malborka w lipcu podczas inscenizacji "Oblężenia Malborka" - wyjątkowe wydarzenie z udziałem koni, aktorów, kaskaderów i efektów pirotechnicznych będące przykładem rekonstrukcji historycznej wydarzeń z 1410 roku. Podczas tych kilku dni pod zamkiem malborskim mieści się obóz rycerski, a my mamy okazję podziwiać pokazy średniowiecznego rzemiosła, kuchni, muzyki i tańców.

Rodzice z dziećmi z pewnością spędzą miło czas w takich miejscach jak: "Dino Park" (największy park ruchomych dinozaurow na Pomorzu) i "Jumpy Park" (park linowy).


⇦ POPRZEDNIA ⇦ ⇧ POWRÓT ⇧ ⇨ NASTĘPNA ⇨